Magiczne znaczenie czerwonej nitki.

 

129743950_krasnaya_nit

Bransoletka Czerwona nić z symbolem, którą możesz nabyć TUTAJ

Coraz więcej ludzi nosi na nadgarstku lewej dłoni szkarłatną nitkę.

Co to oznacza?

Czy nosimy to dla ozdoby… dla mody? 

Czy ta ozdoba ma jakiś ukryty sens?

Spróbujmy rozważyć ten problem z innej perspektywy. Oczywiście czerwona nić jest ozdobą, trochę nietypową, prostą, ale piękną, wyraźnie podkreślającą indywidualność swego właściciela lub wzmacniającą go. Wpływ aktualnych trendów jest tu również istotny, ponieważ coraz częściej widzimy czerwoną nitkę na rękach znanych ludzi, do których należy Madonna, David Beckham, Bill Clinton, Paris Hilton, a z polskiej areny: Maryla Rodowicz czy Kayah. Jednak oprócz urody i mody, czerwona nić jest również talizmanem ochronnym, o którym wiedziały nasze prababki. Informacje o właściwościach ochronnych czerwonej nici znajdziecie zapewne w ezoterycznych sklepach , które sprzedają różne amulety i talizmany.

011sms96

Czerwona nić kabalistyczna jest uważana za talizman ochronny, chroniący użytkownika przed złym okiem, wypadkami, awariami i innymi negatywnymi doświadczeniami życiowymi.

Aby nitka „działała” dobrze, istnieją pewne zasady. Czerwoną nić należy wiązać na lewym nadgarstku, w uroczystym nastroju, w miejscu wyciszonym. Powinna robić to dla nas osoba przyjazna, godna zaufania. Dobrze jest wtedy recytować ulubione modlitwy, afirmować obfitość i dobrostan. Do wykonania nitkowego amuletu powinno być preferowane naturalne włókno. Nić wiążemy na siedem węzłów, a nadmiar nitki ucinamy i wrzucamy do portfela „na bogactwo”. Nitki nie zdejmujemy do momentu aż sama nie spadnie. Wtedy jest to znak, że własnie zadziałały jej ochronne moce, jej rola się wypełniła. Jeśli mamy potrzebę możemy zawiązać sobie kolejną czerwona nić.

Jeśli chodzi o kolor czerwony, to samo ma także duży wpływ na człowieka, na jego nastrój i uczucia. Czerwony symbolizuje miłość, aktywność, entuzjazm, pomaga w zwalczeniu nudy, lenistwa i depresji, co czyni człowieka bardziej wesołym i energicznym. Jeśli czerwonego jest zbyt wiele, na przykład w ubiorze lub otoczeniu, to może to spowodować przeciążenie psychiki. Wyraża się to w dyskomforcie, rozdrażnieniu, nadpobudliwości, gniewie, złości zwiększonym ciśnieniu krwi. Oczywiście w przypadku czerwonej nici nie mamy się czego obawiać :)

25122

Oprócz czerwonej nici, istnieje wiele innych magicznych przedmiotów, które maja nam przypominać o własnej mocy. talizmany i amulety są bardzo różne, na każdy gust i budżet. Wybierz talizman, który przemawia do twojej wyobraźni, współgra z twoja estetyką. Harmonia na zewnątrz sprzyja harmonii wewnątrz.

Możliwe jest również odprawienie rytuału z czerwoną nicią.

Sprawdź także działanie czerwonej świecy.

wiccan-amulets-and-talismans

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (25 głosów, średnia: 3,84 z 5)
Loading...
 • Sylwia

  W sprzedarzy sa gotowe bransoletki z czerwonej nitki z 3 wezlami. Czy posiadaja one jakas moc, czy sluza jedynie ozdobie, bo nie przeszly calego ceremonialu przeznaczonego dla czerwonej nitki?

 • Renata Nikonowicz

  Nawet jeśli czerwona nitka została zawieszona na nadgarstku dla ozdoby i tak będzie przejawiała właściwości ochronne przed złym spojrzeniem, bo tak działa kolor czerwony.

 • Frogsia

  Dowód poproszę, że kościół bardziej pomaga i w kościele nie nosi się medalików.

 • Greg Macio

  I diabły i bogi czy czerwone nici, to nic innego jak zabobony pomagające myśleć, że jest coś/ktoś mogący cokolwiek zmienić w naszym życiu ;)

 • Magdalena Gojtowska

  Całkowicie się z tobą zgadzam, nic dodać nic ująć.

 • Weronika

  Bóg ? Człowieku o kim ty mówisz ???
  Jakieś dowody na jego istnienie ? Skoro jest to dlaczego skazuje malutkie dzieci na cierpienie i śmierć w męczarni ? Dlaczego są gwałty ? Morderstwa ? Patrzy spokojnie na poczynią Słynnych Księży… gdzie był jak dotykali oni małe dzieci no Gdzie jest wtedy Bóg ??? Czy on naprawdę by pozwolił na takie cierpią ? Gdzie są jego cuda ? Dlaczego nosisz medalik ? Czy to nie ma być talizman ?

  Wiesz kiedyś zapytałam pewnego Księdza na lekcji Religii o dinozaury, o zwierzęta które podobno powinny byc stworzeniem Bożym , na dowód ich istnienia są ich szczatki, namacalne dowody , zapytalam dlaczego w Biblii czy jakichkolwiek innych źródłach Kościelnych nie ma chociażby namiastki o ich istnieniu to wiesz co zrobił Ksiądz ? Kazał mi wyjść z zajęć a wiesz dlaczego ?ponieważ miałam bardzo dużo racji w zapytaniach jakie do niego kierowałam .

 • Adam Wiejak

  A jak ma pomóc krzyżyk albo medalik? Toż to bzdura i zabobon.

 • Franciszka

  skad bierzesz ze to okultyzm?

 • Franciszka

  Tradycja czerwonej nitki znana jednak była już w starożytności jako wielkie narzędzie ochrony. … Otóż zgodnie z tradycją czerwoną nić owija się siedmiokrotnie wokół grobu wielkiej pramatki Racheli w Izraelu, której największym pragnieniem było chronić i bronić swoje dzieci przed złem.- to znalazłam na necie, a wiec skąd to bierzesz jak diabeł i kolor czerwony ? racze j co innego mi sie kojarzy z paktem zła mocą, nienawiść na pewno i jakieś dziwne obrzędy.

 • Ania

  gdzie był wtedy Bóg? Razem z tymi cierpiącymi dziećmi, gwałconymi kobietami, molestowanymi dziećmi itd. On cierpiał razem z nimi. To, że tak się dzieje na świecie to nie wina Boga tylko szatana, który kusi ludzi i sprowadza na złą drogę.
  A medalik nie jest talizmanem, tylko oznaką miłości do Boga – jeśli osoba go nosi, a nie wierzy w Boga medalik nie będzie działał, natomiast poprzez talizmany szatan zawsze działa, niezależnie czy my nosimy je tylko dla ozdoby, czy z wiarą w ich magiczną moc.