15 magicznych inspiracji na Nowy Rok

2015

Koniec roku to magiczny moment, który niesie za sobą potencjał zmiany. To czas, kiedy mamy szansę pożegnać się ze wszystkim co zbędne w naszym życiu i otworzyć na wszystko co w nas nowe i nieznane, a przez to jakże ciekawe :)

Noworoczne postanowienia mają w sobie ogromną moc. Energia przejścia z jednego roku w drugi, zachęty bliskich nam osób, słodkie owoce naszej pracy sprzyjają wytrwałości. Bywa również, że nasz  entuzjazm często gaśnie wraz z pierwszą porażką. Czujemy zniechęcenie…

W chwilach zwątpienia w osiągnięcie swojego celu skorzystajmy z mądrości mistrzów – pisarzy, przywódców, artystów, który dokonali wielkich czynów w ich własnym życiu i prowadzili za sobą rzesze podziwiających ich ludzi.

Oto inspirujące cytaty wielkich bohaterów tych bardziej i mniej współczesnych – a potem, naładowany mądrością ich doświadczenia ruszaj śmiało w Nowy Rok :)

 

„Po tych wszystkich latach, wciąż jestem zaangażowany w proces samopoznania. Lepiej zbadać życie i popełniać błędy, niż grać bezpiecznie. Błędy są częścią składki, którą płacimy za pełnię życia. „- Sophia Loren (aktorka)

 

„Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim możesz być.” – George Eliot (pisarka)

 

images„Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić – jeśli mamy odwagę je realizować.” – Walt Disney (producent filmowy)

 

„Nie powiodło się. Odkryłem 10.000 wynalazek, który nie będzie działał. „- Thomas Edison (wynalazca)

 

New-Day„Czy myślisz, że możesz lub myślisz, że nie możesz to zawsze masz rację.” – Henry Ford (przemysłowiec)

 

„Musisz być zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” – MK Gandhi (działacz na rzecz pacyfizmu)

 

„Człowiek, który przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.” – Przysłowie chińskie

 

„Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.” – Abraham Lincoln (prezydent USA)

images

„Bez względu na to co się dzieje, albo jak bardzo źle wydaje się dzisiaj, życie ma iść dalej i nadejdzie to lepsze jutro.” — Maya Angelou (afroamerykańska poetka-aktywistka)

 

„Jeżdżę tam, gdzie krążek będzie, a nie tam, gdzie jest.” – Wayne Gretzk (mistrz świata w hokeju na lodzie)

 
 „Życie jest albo śmiałą przygodą, albo niczym. Być nastawionym na zmianę i wolnym duchem wobec losu to niepokonana siła.” – Helen Keller (głuchoniewidoma pisarka i działaczka społeczna)

 

422777_419142948150518_867173445_n_largeNie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.” – Yoda (Gwiezdne Wojny)

 

„Nigdy się nie poddawaj, gdyż zwykle właśnie w trudnych chwilach los się na lepsze odwraca”.– Harriet Beecher Stowe (pisarka, autorka Chata Wuja Toma)

 

„Jak wspaniałe jest to, że nikt nie musi czekać ani chwili dłużej, aby zacząć zmieniać świat.” – Anna Frank (żydówka zmarła w obozie koncentracyjnym, autorka bestselerowych dzienników)

 

„Jeśli chcesz tęczę, musisz pogodzić się z deszczem.” – Dolly Parton (piosenkarka)

rain

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...