Końca świata nie będzie – 2012

Nie ma chyba już teraz takiej osoby, która nie słyszałaby o przewidywanym końcu świata w 2012 r. Co tak naprawdę wskazuje kalendarz Majów? Czy aż tak bardzo boimy się życia, że wyznaczamy graniczne okresy upadku cywilizacji? Myślę, że nawet gdyby koniec świata nastąpił, czy to w postaci katastrofy naturalnej, czy zagłady ludzkości przez obce istoty, niektórzy zostaliby usatysfakcjonowani. Tak wiele jest dziś niepewnych rzeczy, tak wiele teorii, w które musimy wierzyć i jeszcze więcej tych wyśmiewanych, nad którymi nawet się nie zastanawiamy. Gdyby potwierdziły się przewidywania dotyczące końca świata, niektórzy odczuliby pewną wewnętrzną ulgę. Coś się wreszcie sprawdziło. Są jakieś granice, coś może zatrzymać Ziemię i ludzi, coś może nas zniszczyć, nie jesteśmy tacy jak sobie wyobrażamy, nie jesteśmy wszechmocni. Może właśnie takie myśli pojawiłyby się w niektórych głowach. A może nie będzie końca świata takiego, jak sobie wyobrażamy. Nie spadnie na nas kometa, nie zaleje nas potop, ale pękną okowy naszych uwięzionych umysłów. Może zdarzy się coś takiego, co wniesie całkowicie nowe światło do naszych serc i umysłów. Zaczniemy bardziej wierzyć, być bardziej pewni siebie. Przekonamy się, że jesteśmy niezwykle silni. Może uda nam się przedefiniować naturę człowieczeństwa i dojrzeć jej aspekty na zupełnie nowych płaszczyznach. Wolałabym wierzyć w taki koniec świata – koniec wszystkiego co nas ogranicza i nie pozwala zobaczyć i dowiedzieć się więcej o sobie. Nie ma przecież ostatecznego końca wszystkiego. W całe istnienie wpisane jest koło narodzin i „śmierci”. Uwierzmy, że ta spodziewana „śmierć” przyniesie początek czegoś nowego. Ceną może być wyzbycie się wszystkiego, zapomnienie o wszystkim, a największym skarbem i tym, co możemy zyskać – odnalezienie drogi do siebie. 21 grudnia 2012 roku nie będę czekać na pioruny i archaniołów, nie będę czekać na potop i nadlatujące komety. Będę natomiast wypatrywać symptomów radykalnej przemiany i otwarcia i tak ten czas chcę potraktować. Nie warto skazywać się zawczasu na to co najgorsze. Warto uczynić wszystko, aby dowiedzieć się jak najwięcej o sobie i sekrecie życia.

http://deser.pl/deser/1,97052,7134448,W_2012_roku_konca_swiata_nie_bedzie___zapewniaja_Majowie.html

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
 • małgosia

  koniec Świata to hasło reklamowe które ma napedzic strach popłoch i sprzedaż… to przeciez normalne … skoro nie mówimy i mało robimy o tym ilu ludzi codziennie ginie z głodu czy ludzka chciwość ich zabija to najlepiej zasłonić mozemy te okrucieństwa czym co ma nastąpić…a może warto by było nauczyc nas segregować odpady wystawić więcej koszy i zachęcać do eko… życia..prawdziwego życia….a może to hasło końca Świata własnie ma nas zmusić do przemyśleń… nie jestem naukowcem ani jasnowidzem ale wiem że nie tak prędko… do końca…aczkolwiek czemuś ma służyć ta apokalipsa…i być może jest pewną przestrogą …

 • dhrjfvymyv

  koniec swiata bedzie i to calkiem niedlugo bo 1. dziura w warstwie ozonowej powoduje ze promienie uv sa szkodliwe i lodowce sie roztapiaja 2. dzieki nam woda opada i zwierzeta i rosliny gina 3. naukokwcy sprawili ze aktualne powietrze i nowe choroby moga nas zabic 4. anomalia pogodowe…. a my dalej nie widzimy tego ze zabijamy siebie a przy okazji niewinne istoty !

 • Michał

  Powiem tyle, naprawde niewiem czy będzie koniec świata w roku 2012 ale miałem wizje że nie będzie to przyjemny rok.
  WIdziałem spadające gwiazdy i płonące domy, ludzi nie widziałem wcale, nikogo.
  Wizja trwała kilka sekund więc nie mogę więcej nic o tym powiedzieć, ale nigdy czegoś takiego nie widziałem jak wtedy i zresztą całe szczęście.

 • mamutfx

  myślę że koniec będzie wtedy jak stworzymy istotę podobną do nas a nawet identyczną która będzie nam sługą przecież jest to takie bliskie !!!!!!!!!!!

 • gosicaelfica

  czy ktos miał wizję początku Świata??? Zamiast reaktywować moc dobra mówimy ciągle o złych siłach.. Pokonać zło można tylko dobrem… i bardzo trzeba uważać na swoje słowa i myśli bo wszystko to jest energią którą wprowadzamy w ruch.. okreśłanie wizji końca nie należy do naszego zadania. Nie wchodźmy tam gdzie nie powinniśmy być .

 • Misiunia 1

  To była zwyczajnie zła interpretacja. Kalendarz Majów kończy odliczanie w 2012 i zaczyna od poczatku. Mamy podobno wejść w nowy etap, tylko nie wiadomo jeszcze jaki !!! Większe są zagrożenia dla świata i to bardzo realne, chociażby pędząca asteroida prosto w kierunku ziemi i jeśli się nie zepchnie, to dojdzie do zderzenia, gdzieś za 15 lat. Marne ostatnio układy polityczne i pakty reżimów, a chodzi o dominację na świecie. Jeśli Chiny przejmą ,,stery światowe,,, to będzie fajowo, trzeba się uczyć chińskiego!!!

 • Końca świata nigdy nie będzie ja w takie bzdury nie wierzę:))

 • Cocoscheik

  Po 1.Mi sie wydaje ze to wszystko jest tylko po to zeby ludzi nastrarzyc.

  Po 2 Jesli do tej pory zadna przepowiednia sie nie spelnila to dlaczego miala by sie teraz sprawdzic.

  Mi sie wydaje ze tu hcodzi tylko o pieniadze!!!

 • To bardzo interesujący temat gdy bende miał 16 lat bendzie 2012 teraz mam 13 lat no prawie nie wiem czy to prawda czy nie ale już nie mogę się doczekać tego [majowego] końca świata nie chce żeby nastompił a mimo to bardzo bym chciał go zobaczyć ja mieszkam w Częstochowie więc nic ciekawego się nie stanie jedynie nastompi po tych powodziach nowa epoka lodowcowa tylko na to mogę liczyć bynajmniej w Częstochowie jak i my w całej Polsce.

 • Chciałem jeszcze coś dodać przy okazji jeśli naprawdę ma nastąpić koniec świata w 2012 w co wierzę jak cholera bende jeszcze cholernie młody 16 lat co to jest nic miał bym jeszcze przed sobom całe mase dorosłego życia po co się uczyć tyle lat jak za 3 lata ma się skończyć świat może nie skończyć ale rozwalić ;(.

 • Aleksandra

  Byłko ok 70 dat końca świata,a przed każdym ludzie stawiali sobie pytania czy ten koniec świata nastąpi?nie w 2012 nie będzie końca świata! to jest normalny rok taki i jak 2009 lub 1996 xD

 • Pingback: 2012 – czego oczekujemy? | Magiczny Blog CzaryMary.pl()

 • anulka

  Nie wiem czy akurat w 2012 nastąpi koniec świata, ale ostatnie nagłośnienie tego tematu wzbudza lęk i niepokój.Co z naszymi dziecmi, które co dopiero zaczynają życie i tak niedługo mają je zakończyc?To niesprawiedliwe i jeśli ma nastąpic koniec świata, to nie w tym stuleciu i niech Bóg nad nami czuwa.