Im bardziej usiłujesz czegoś się pozbyć, tym bardziej to przyciągasz

Powyższą prawdę zwięźle opisał Anthony de Mello w książce „Przebudzenie”:


Ilekroć wyrzekasz się czegoś, wiążesz się z tym na zawsze. Pewien guru z Indii twierdzi, że kiedy przychodzi do niego prostytutka, mówi wyłącznie o Bogu: ‚Mam dość życia, które wiodę – mówi – Chcę Boga’. A zawsze, kiedy odwiedza go ksiądz, mówi jedynie o seksie. Widzisz więc, że jeżeli wyrzekasz się czegoś, to zrastasz się z tym na zawsze. Kiedy coś zwalczasz, wiążesz się z tym na wieki. Tak długo jak z tym walczysz, tak też długo dajesz temu moc. Dokładnie taką moc, jak ta, którą wkładasz w tę walkę.
Tak więc musisz „przyjąć” swoje demony, bo kiedy walczysz, dajesz im siłę. (…) Jedynym sposobem, aby się z tego wyzwolić, jest poddać się temu. Pojmij prawdziwą wartość takiej czy innej sprawy, a już nie będziesz musiał się jej wyrzekać. Po prostu odpadnie od ciebie (…). Jeśli zrozumiesz pożądanie, po prostu zniknie. Innymi słowy: jeśli się obudzisz, to pragnienie przestanie ci dokuczać.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • cecylia

    ostatnio sporo przytyłam a robiłam wszystko aby schudnąć bardzo ograniczyłam jedzenie , czyżby stało to się dlatego że , biorąc pod uwagę powyższy tekst , że zaczełam z nadwagą walczyż jeszcze na wakacje miałam całkiem niezłą figurę nie rozumiem tego co dzieje się ze mną , mam zacząć jeść co chcę i kiedy chcę to wróci figura z przed kilku miesięcy???

  • Krystyna

    To wszystko zależy co jesz. Nie pomoze ograniczenie jedzenia. Wysoko przetworzona żywnośc powoduje odkładanie się ” tych trucizn” w organizmie. Ciekawostką jest to, że zdrowa żywnośc jest droższa , niż ta, którą kupujemy w supermarkecie.