Tarot do gry

W krajach Europy Południowej do naszych czasów zachowała się gra karciana oparta na pełnej talii Tarota, nosząca nazwę Tarok. Dla wielbicieli tej gry wydawane są specjalne karty.
Ewgienij Kolesow w swojej „Księdze przepowiedni„, poświęconej zasadom i regułom wróżenia, ujawnia wiele tajemnic wróżbiarstwa. Opisuje w niej właśnie mało znany u nas typ talii Tarota do gry, na przykładzie talii do Taroka wydanej przez paryską firmę Grimoud. Małe Arkana nie mają rysunków i są identyczne z kartami do gry. Na Wielkich Arkanach widoczne są numery i każdy z nich ma nie jeden, lecz dwa różne obrazki, tak więc mogą być interpretowane zarówno w prostym, jak i odwróconym położeniu. E. Kolesow podaje niektóre z możliwych ich interpretacji, co powinno zainteresować szczęśliwych posiadaczy takiej niezwykłej talii.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • Maciej

    JAKI BEDE MIEC ZAWOD

  • Jedynym prawdziwym Tarotem jest Tarot do gry w karty, bo tarot wróżbiarski jest jedynie diabelską profanacją i diabelską adaptacją Tarota do gry karcianej. Ta gra karciana z Francji nawet po francusku nosi prostą nazwę Tarot.

    Po co wam wróżby czyli telefon do piekła dyszącego wrażą nienawiścią wobec was, skoro można zamiast niego mieć grę karcianą? Nie zapominajcie, że słuchawkę na drugim końcu linii trzyma sam plugawy szatan, chcący tylko waszego potępienia.