Kula do wróżenia

Jeżeli ktoś chciałby spróbować wróżenia z kryształowej kuli, podaję mu kilka wskazówek.
Przy pracy z kulą należy unikać odbić światła na jej powierzchni; odbijające się w niej, odwrócone obrazy przedmiotów po prostu będą nam przeszkadzały.
Najlepiej jest pracować w zupełnej ciemności. W nocy wystarczy zgasić światło. W innych warunkach można przykryć głowę i ramiona zasłoną z ciemnego aksamitu w momencie, kiedy jesteśmy pochyleni nad stołem z kulą. Można również umieścić kulę w środku czarnego wewnątrz pudełka otwieranego od góry. Ograniczy to dopływ światła i pojawianie się w kuli refleksów utrudniających skupienie. Jeżeli nie chcemy jednak pracować w zupełnej ciemności, należy ustawić źródło światła za sobą (np. świecę), żeby nie padało bezpośrednio na kulę.
Wpatrujemy się w sam środek kuli, nie na jej powierzchnię. Wszelkim zmianom w obrazie należy pozwolić pojawiać się spontanicznie i nie skupiać na nich racjonalnego umysłu, gdyż po prostu znikną. Umysł nie powinien odrzucać powstających wizji, ale z uwagą je obserwować.
Wymaga to pewnej wprawy, lecz bez problemu można się tego nauczyć.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • Bardzo spodobał mi się twój blog. Jest wyjątkowy i oryginalny. Z przyjemnością z tobą porozmawiam i zapraszam na forum http://pradawnasztuka.xad.pl/ .

  • monika

    Tak,to prawda kula to piękna sprawa,ale trzeba umiec z niej czytac,to sztuka jaką nie posiada każda osoba,ale jeśli już to coś wspanialego.Renesmee