Biała szałwia – oczyszczanie pomieszczeń i osób. Właściwości magiczne i lecznicze

Biała szałwia - oczyszczanie pomieszczeń i osób. Właściwości magiczne i lecznicze

Biała szałwia jest jednym z najbardziej popularnych ziół o właściwościach oczyszczających energię, aurę i przestrzeń. Kadzidło z tej rośliny jest stosowane w wielu magicznych praktykach różnych kultur i wierzeń, dzięki czemu szałwia zyskała miano zioła, które pozwala uchronić się przed wpływem wampirów energetycznych, negatywnych osób, czy niskich energii i wibracji. Czym jest dokładnie biała szałwia? Jak stała się tak popularna? Jakie są jej wszystkie właściwości?

SPIS TREŚCI

 1. Biała szałwia – co to jest?
 2. Biała szałwia – właściwości lecznicze
 3. Biała szałwia – właściwości magiczne
 4. Rytuał oczyszczający z białą szałwią
 5. Medytacja z białą szałwią
 6. Czy biała szałwia ma właściwości narkotyczne?
 7. Uprawa białej szałwii

Biała szałwia – co to jest?

Salvia apiana (nazwa systematyczna, tł. z łaciny – dobre zdrowie), zwana również Białym Mędrcem, to gatunek z rodzaju jasnowatych, z rodziny szałwii. W środowisku naturalnym występuje tylko w Kalifornii w USA i w Dolnej Kalifornii w Meksyku. Jest to krzew, który swoją wyjątkowość zawdzięcza lekko białym liściom pokrytym srebrnobiałymi włoskami, a także dużej zawartości olejków eterycznych. Biała szałwia, oprócz właściwości leczniczych, posiada również właściwości magiczno-energetyczne. Jak wygląda biała szałwia? Najczęściej widzimy ją już w wersji ususzonej – jest wtedy koloru szaro-białego – pęczek posiada długie liście szałwii, a susz zwykle rozdrobnione.

Biała szałwia – właściwości lecznicze

Zioło to jest znane ze swoich właściwości prozdrowotnych na całym świecie. Szałwia wspomaga trawienie, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwskurczowo, pomaga również przy odkażaniu ran, dzięki m.in. zawartości cyneolu. Szałwia spożyta w formie naparu lub inhalowana przy paleniu kadzidła poprawia krążenie, ułatwia oddychanie, a także pomaga pozbyć się z ciała nadmiaru śluzu, co sprawia, że to zioło jest również stosowane leczniczo. Miód z białej szałwii jest niezwykle ceniony i ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie.

Biała szałwia – właściwości magiczne

Najbardziej znanymi właściwościami białej szałwii są jednak te magiczne – po to w głównej mierze uprawia się tę roślinę. Wysuszone liście szałwii – dzięki zawartości olejków eterycznych – nadają się idealnie do palenia. Dym, który wydobywa się podczas spalania:

 • rozluźnia ciało,
 • poprawia nastrój,
 • znacząco wpływa na podniesienie energii osób, które go wdychają.

Efekty rytuałów magicznych z „Białym Mędrcem” są często widoczne i odczuwalne nawet przez ludzi, którzy nie zajmują się pracą z energią. Zioło to jest również używane w rytuałach, które mają za zadanie przynieść dostatek osobie, która je wykonuje. Stosowanie białej szałwii pomaga otworzyć się na swoją moc i podświadomą wiedzę, osiągnąć długowieczność, a także zwiększyć bystrość umysłu (według wierzeń Indian, którzy pierwotnie stosowali tę roślinę). Najważniejszą zaletą białej szałwii jest jednak jej moc oczyszczająca, która pozwala przeprowadzić najbardziej znany na świecie rytuał oczyszczający.

Biała szałwia - oczyszczanie

Rytuał oczyszczający z białą szałwią

Do przeprowadzenia rytuału potrzeba:

 • liści białej szałwii, w formie pęczku lub suszu,
 • intencji (na przykład chęć oczyszczenia domu z negatywnej i zastanej energii),
 • źródła ognia, który pozwoli na rozpalenie liści.

Jak przeprowadzić rytuał?

Jak okadzać i oczyszczać białą szałwią? Po podpaleniu pęczku lub suszu, szałwia powinna rozpocząć proces dymienia. Dym białej szałwii posiada niesamowicie wyjątkowy zapach, który ciężko pomylić z czymś innym. Białą szałwię należy przenosić w miejsca, które mają być oczyszczone, żeby dym wraz z olejkami eterycznymi i właściwościami energetycznymi mógł spełnić swoje zadanie, okadzając ciało lub aurę osoby czy nawet rzeczy, która ma być oczyszczona.

Aby całkowicie zgasić palącą się szałwię, wystarczy dokładnie przycisnąć ją do talerzyka dymiącym końcem i przydusić ogień. Upewnij się dobrze, że szałwia na pewno została ugaszona.

Oczyszczanie pomieszczeń

Aby dokładnie oczyścić mieszkanie z negatywnych energii i zabezpieczyć je oraz domowników przed wszelkimi bytami astralnymi, skorzystaj z mocy suszonej białej szałwii. Aby użyć białej szałwii, podpal jej końcówkę i po rozpaleniu zdmuchnij płomień, aby pozostał tylko tlący się dym. Teraz możesz okadzać nim osoby i pomieszczenia. W drugiej ręce możesz trzymać miseczkę lub talerzyk na opadający z szałwii popiół. Możesz również położyć szałwię na nim i obejść oczyszczane mieszkanie. Pamiętaj, jeśli szałwia zaczyna przygasać, kilka okrężnych ruchów dłonią ponownie ją rozżarzy. Palące się kadzidło należy przenosić w miejsca, które wymagają oczyszczenia, wyobrażając sobie, że przestrzeń staje się czysta i odświeżona. Aby oczyścić dom, okadzamy każde pomieszczenie, zaczynając od piwnicy, a kończymy na strychu, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym wypadku najlepiej uprzątnąć całe mieszkanie, okadzić je przy zamkniętych oknach, a następnie porządnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia, żeby negatywna energia mogła się ulotnić.

Oczyszczanie osoby

Oczyszczając osobę okadzanie dymem rozpoczynamy od głowy, a kończymy przy stopach, chociaż można spotkać się z innym podejściem – oczyszczamy osobę, omiatając ją od stóp w kierunku głowy i od głowy do stóp po przeciwnej stronie ciała. Popróbuj więc obu sposobów i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada. Najważniejsze, by aura człowieka została oczyszczona dymem białej szałwii. Palące się kadzidło należy wznosić wokół osoby, wyobrażając sobie, że negatywna energia, czy złe doświadczenia i traumy uchodzą z ciała. Jeśli rytuał wykonywany jest w pomieszczeniu, to również warto uchylić okno.

Zobacz białą szałwię na CzarMary.pl >>

Biała szałwia - susz

Biała szałwia – susz – opakowanie 25 gram >>

 

Biała szałwia - pęczek - waga 15-19 gram

Biała szałwia – pęczek – waga 15-19 gram >>

Z czego oczyszcza biała szałwia?

Oczyszczać można się m.in. z:

 • drobnych, codziennych sytuacji, które mają podświadomy wpływ na charakter,
 • wpływu negatywnych osób, które mają tendencję do zaniżania energii,
 • wampirów energetycznych, które korzystają z energii innych, a także przeszłych doświadczeń czy traum.

Biały Mędrzec, wraz ze swoim dymem, przemienia negatywną energię w pozytywną, całkowicie odmieniając rzeczywistość, w której jest stosowany.

Medytacja z białą szałwią

Biała szałwia może być również używana przy medytacji. Pozwala ona wejść głębiej w umysł, zrelaksować się i wprowadzić ciało w stan wyższej świadomości. Medytacje z białą szałwią można również połączyć z rytuałem oczyszczania, żeby rytuał był jeszcze mocniejszy i skuteczniejszy. Dym z białej szałwii pozytywnie wpłynie na długość i jakość medytacji.

Czy biała szałwia ma właściwości narkotyczne?

Biała szałwia nie ma właściwości narkotycznych. Takie właściwości ma szałwia wieszcza z tej samej rodziny. Sam Biały Mędrzec jest w pełni bezpieczną rośliną, jednak – jak to bywa ze wszystkim – warto nie stosować jej w nadmiarze, a przy każdorazowym użyciu otoczyć się energią wdzięczności dla rośliny, która tak wyjątkowo służy.

Uprawa białej szałwii

Biała szałwia wywodzi się z ciepłych klimatów, dlatego preferuje miejsca dobrze nasłonecznione, z dobrze nawodnioną glebą i odpowiednią cyrkulacją powietrza. Jej mrozoodporność wynosi do -10°C, dlatego przed mrozem warto zabrać roślinę do cieplejszego pomieszczenia. Uprawa białej szałwii jest stosunkowo łatwa i podobna do innych gatunków szałwii – z tego powodu jest możliwa przez każdego także w klimacie umiarkowanym. Wysiew szałwii powinien odbyć się wczesną wiosną. O nasiona i sadzonki należy uważnie dbać, żeby nie miały za dużo wody i były wystarczająco wystawione na działanie Słońca. Roślina ta jest bardzo miododajna, co zachęca pszczoły i inne owady do wizyt w ogrodzie. Gdzie kupić nasiona białej szałwii? Nasiona można zakupić w sklepach internetowych lub w dobrych sklepach ogrodniczych/zielarskich.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
 • Bardzo się cieszę, że będziecie mieć szałwię w swojej ofercie, mój zapas się skończył, a muszę przeprowadzić ten rytuał w domu, do którego się przeprowadzam :-)

  Pozdrowienia :-)

 • Butcher

  Leslawo Jaworowsko ty lepiej sie stuknij w łeb

 • Butcher

  Leslawo ty lepiej sie stuknij w łeb

 • Anna Maria

  Na czym polega i jak wykonywać rytuał oczyszczenia domu ?

 • Szymon

  ok a ja mam pytanie czy ta szlwia ma wlasciwosci halucynogenne? ^^

 • lorka

  Ile lisci mozna wypalic jednorazowo?

 • Ile sie da :) ale to nie jest szałwia wieszczna, wieć odlotu nie możemy zagwarantować.

 • dcx

  Nie widze tu nic do zartow koledzy i kolezanki;) Zastosowalem metode oczyszczenia i jest rewelacyjna ale to sie czuje……a nie o tym gada.

 • szaman1

  tesz hce wiedziec

 • Szalony Teodor

  Zastosowałem ten rytuał i powiem wam rewelacja! Paliłem przy tym amfe i piłem hasz. Polecam wszystkim!

 • jan osinski

  CHCIAŁ BYM ZAKUPIC BIAŁĄ SZAŁWIE GDZIE MOŻNA PROSZE PODAĆ NAMIARY I CENE

 • paradise

  na allegro jest dosyć szałwii w różnych opakowaniach:)

 • lolex

  a jakie ma zastosowanie szałwia biała chodzi mi o jej palenie czy ma jakieś skutki halucynogenne itp itd pls odp

 • Eka63

  ja kupiłam białą szałwię w mojej masażystki, terapeutki, mistrzyni reiki :) sprowadzana z USA.

 • ludzie co wy za bzdury wypisujecie!!!!!idiotyczne pytania zadajecie!!!!!!!!!!!!!!osobiscie korzystam z bialej szalwii!!!!a mam jej pod dostatkiem swierzo zerwanej napromienionej tylko moja energia.uwierzcie ma to duze znaczenie!!!moj dom jest oczyszczany systematycznie!na marginesie!!mieszkam w grecji a dokladniej na krecie.tu biala szalwia jest dostepna na karzdej lace.baj!!!!!