Nowe odmany Reiki

Ostatnio miałam ciekawą rozmowę z bliską koleżanką na temat jednego z nowych systemów pracy z energią. To już nawet nie odmiana Reiki, tylko coś zupełnie odmiennego. Teraz trwa jakiś wielki boom na ich powstawanie. Jak spróbuje się chociaż rozeznać w ich naturze, to w pewnym momencie pojawia się pytanie: po co to wszystko.
Samo Reiki przecież jest uniwersalne, i praca z tą piękną metodą uzdrawiania pozwala na pełne korzystanie z jej dobrodziejstw. Rozumiem jednak doskonale, że wielu z nas ma różne potrzeby i ktoś, komu bliska jest praca przykładowo z energią drzew, odnajdzie się w systemie pracującym z nimi w połączeniu z Reiki. Trzeba jednak pamiętać, że Reiki jest jedno. Dobrze ujął to Cezary Kuligowski w swej książce porównując Reiki z systemem SeKHeM: „Reiki jest jak białe światło, a SKHM jak tęcza – ta sama rzecz, lecz doświadczana inaczej.” Inne systemy pozwalają na poznanie Reiki od innej strony, tylko w każdym przypadku pamiętajmy o zdrowym rozsądku i umiarze…

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • sal0me

    mam książkę o tym systemie, zawiodłam się na niej jednak, gdyż nie było tam żadnych konkretów.

  • Renata Nikonowicz

    Rzeczywiście, jeżeli chce się po przeczytaniu książki poznać sposób użytkowania tej energii, to jest to trudne. Przeczytałam tę książkę, bo interesował mnie właśnie ten system, i było to sporo czasu przed tym, jak dostałam możliwość poznania SeKHeM osobiście… Książka jest jakby rozszerzeniem podręcznika, jaki wręczyłaby Ci osoba przekazująca inicjację. W moim przypadku rozpaliła tylko pragnienie poznania tego systemu :)