20 marca to dzień równonocy wiosennej i czas święta Ostara

20 marca to dzień równonocy wiosennej, punktualnie o godzinie 17.16 rozpocznie się astronomiczna wiosna! Podczas wiosennej równonocy, zwanej również świętem Ostara, dzień i noc ponownie stają się równej długości, a potem stopniowo dni będą stawać się dłuższe od nocy.  Wiosenne zrównanie dnia i nocy to czas odnowienia i sadzenia nasion, jak tylko ziemia znów powróci do życia. Podczas tego święta ozdabiamy jajka jako symbol nadziei, życia i płodności, jak również odprawiamy rytuały, aby pobudzić w sobie energię oraz odnaleźć moc i pasję potrzebne do życia i rozwoju.

Wiele motywów święta Ostara jest w większości blisko związane z chrześcijańskim świętem Wielkanocy, mimo że nie zawsze przypadają blisko siebie w kalendarzu. Zachodzi tu podobieństwo między motywami zmartwychwstania i odrodzenia. Współczesna Wielkanoc, tak jak święto Ostara, też świętuje się za pomocą symboliki związanej z porą wiosenną, w której skład wchodzą: jajka, kurczątka, króliczki, które akcentują nowe życie.

Święto Ostara daje nam okazję, aby od nowa rozpocząć pracę nad swoim wnętrzem.

Święto Ostara daje nam okazję, aby od nowa rozpocząć pracę nad swoim wnętrzem, tak jak to ma miejsce w dniu Nowego Roku. Kultywujemy nasze wewnętrzne pola i sadzimy na nich swoje emocjonalne, mentalne, duchowe, a nawet fizyczne uprawy, których plony mamy nadzieję zebrać w przyszłości. Plony te mogą dotyczyć właściwie wszystkiego – może to być nauka nowych umiejętności, rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych, rozbudowa domu czy cokolwiek innego. To czas nadziei, rozwoju i niecierpliwego wyczekiwania.

Co chcesz osiągnąć?
Wyznacz sobie wysoką poprzeczkę!

Nie martw się, jeśli nie uda Ci się zrealizować wszystkich celów w tym roku, zawsze możesz przenieść je na kolejny rok, ale nastaw się optymistycznie  – możesz osiągnąć wszystko, bo Ty sterujesz swoim sercem i umysłem.

Być może w Twoim życiu jest coś, co próbowałeś robić w przeszłości, ale Ci się nie udawało. To nie musiała być rzeczywista porażka, może po prostu źle wybrałeś czas. Porównaj czas obecny z czasem, kiedy Ci się nie udawało. Może to była nieudana relacja, którą chciałbyś rozpalić na nowo lub przynajmniej zakończyć na lepszych warunkach? A może zacząłeś się czegoś uczyć i oblałeś egzamin? Teraz nadszedł czas, aby wrócić do tych nieudanych spraw i zmarnowanych okazji oraz zdecydować, które z nich nadają się do tego, aby spróbować zacząć na nowo je realizować. Pozwól odrodzić się starym ideom, dając im swój nowy entuzjazm. Wszelkie zamiary i pomysły, które kiedyś spaliły na panewce, mogą teraz okazać się sukcesem, skoro rozpoczęły się od dnia symbolizującego nadzieję i nowy początek.

* Modlitwa do Bogini o wsparcie w czasie nowych początków *

Poniżej znajdziesz treść modlitwy powstałej na podstawie książki Kerii Connor pt. „Ostara”. Modlitwa ta służy przywołaniu Bogini i proszeniu jej o wsparcie w radzeniu sobie z rozpoczynaniem nowych rzeczy w czasie, kiedy napotykasz trudności. W tekście modlitwy możesz swobodnie wstawić imię bogini, która jest Ci najbliższa.

Wielka Bogini, matko nas wszystkich, dawczyni życia i twórczyni wszystkich rzeczy.
Teraz znajduję się na nowej, niespodziewanej ścieżce
– Nowej Drodze, którą boję się podróżować sam.
Proszę o Twoje wsparcie, Twoją miłość i pomocną dłoń.
Skieruj mnie we właściwym kierunku i trzymaj z dala od dróg prowadzących na manowce.
Pomóż mi poruszać się naprzód, a nie wstecz.
Dodaj mi otuchy, kiedy tego potrzebuję.
Dodaj mi odwagi w czasach zwątpienia w siebie.
Chroń mnie przed tymi, którzy pragną mnie skrzywdzić,
nawet jeśli to ja sam jestem tą osobą.
Pobłogosław moją ścieżkę i podróż, jaką na niej odbywam.

Wiele rytuałów, modlitw, zaklęć i przepisów na magiczne święto równonocy wiosennej znajdziesz w ebooku Kerri Connor pt. „Ostara”, dostępnym pod linkiem TUTAJ >>

Ostara. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc wiosenną

Szczęśliwej Ostary!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...