Tajemniczy list Alberta Einsteina do córki.

albert

Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Lieserl, córka Alberta Einsteina przekazała Uniwersytetowi Hebrajskiemu 1400 listów napisanych przez ojca z zastrzeżeniem, aby opublikować je dopiero kiedy minie 20 lat od jego śmierci. Oto jeden z nich.

To świetna inspiracja i motywacja do działania, warto jest więc go przeczytać. Nawet, jeśli jest to tylko „urban legend” i list nie jest dziełem tego słynnego naukowca.

 

… Kiedy przedstawiłem światu teorię względności, bardzo niewielu mnie zrozumiało, i to co teraz wyjawię, aby przekazać ludzkości, również spotka się w świecie z brakiem zrozumienia i uprzedzeniem.
Proszę cię, abyś strzegła tych listów tak długo jak to konieczne, przez lata, dekady, aż społeczeństwo będzie na tyle rozwinięte, aby przyjąć to co wyjaśniam poniżej.

Istnieje niezwykle potężna siła, dla której, jak dotąd, nauka nie znalazła oficjalnego wytłumaczenia. Owa siła zawiera w sobie i wpływa na wszystkie inne, stoi ponad wszelkimi zjawiskami działającymi we wszechświecie i do tej pory nie została jeszcze przez nas rozpoznana.

Tą uniwersalną siłą jest MIŁOŚĆ.

Naukowcy, szukając jednolitej teorii wszechświata, zapomnieli o najpotężniejszej, niewidzialnej sile.
images

Miłość jest Światłem, które oświetla tych, którzy ją dają i przyjmują.
Miłość jest grawitacją, ponieważ sprawia, że ludzie czują się przyciągani do innych.
Miłość jest mocą, ponieważ pomnaża to, co w nas najlepsze i nie pozwala ludzkości zginąć w jej ślepym egoizmie. Miłość rozwija i ujawnia.
Dla Miłości żyjemy i umieramy.
Miłość jest Bogiem, a Bóg jest Miłością.

Ta siła wyjaśnia wszystko i nadaje życiu znaczenie. To czynnik, który zbyt długo ignorowaliśmy, być może dlatego, że boimy się miłości, ponieważ jest jedyną energią we wszechświecie, która nie podlega woli człowieka.

Aby uczynić miłość widzialną, dokonałem prostego podstawienia w moim najsłynniejszym równaniu.

Jeżeli zamiast E=mc2, przyjmiemy, że energia potrzebna do uzdrowienia świata może być otrzymana poprzez miłość pomnożoną przez podniesioną do kwadratu prędkość światła, dojdziemy do wniosku, że miłość jest najbardziej potężną siłą jak istnieje, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń.

Po tym jak ludzkość poniosła klęskę, chcąc wykorzystać i kontrolować inne siły wszechświata, co obróciło się przeciwko nam, konieczne jest, abyśmy karmili siebie innym rodzajem energii…

Jeśli chcemy, aby nasz gatunek przetrwał, jeśli mamy znaleźć sens w życiu, jeśli chcemy ocalić świat i każdą czującą istotę, która go zamieszkuje, miłość jest jedyną odpowiedzią. Może nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby stworzyć bombę miłości, wystarczająco potężną, aby całkowicie zniszczyć nienawiść, egoizm i chciwość, które dewastują naszą planetę.
cJednak, każdy człowiek nosi w sobie mały, lecz potężny generator miłości, którego energia czeka na uwolnienie.

Gdy nauczymy się dawać i przyjmować tę uniwersalną energię, moja kochana Lieserl, potwierdzimy, że miłość pokonuje wszystko, jest w stanie wszystko przeniknąć, ponieważ miłość jest kwintesencją życia.

Głęboko żałuję, że nie byłem w stanie wyrazić tego, co jest w moim sercu, które cicho bije dla ciebie przez całe moje życie. Być może za późno na przeprosiny, ale ponieważ czas jest rzeczą względną, muszę ci powiedzieć, że kocham cię i dzięki Tobie dotarłem do ostatecznej odpowiedzi!
Twój ojciec Albert Eintein.

Oryginał listu w języku angielskim przeczytasz na stronie: huffingtonpost.com

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...
 • kkz

  Rację ma ale niestety jeszcze nie ten czas aby miłość zapanowała na ziemi nie mówiąc o kosmosie

 • Marek

  autor musi być zdrowo obłąkany… nie wiem człowieku co wąchasz, ale odstaw to prędko bo bredzisz jak poczaskany! Nie ma i nie było żadnych listów Einsteina, paplanina zaczerpnieta z pisemek jechowych albo innych cudaków!

 • Jaromir

  człowieku, zdajesz sobie sprawę, że nie mało, że piszesz masakryczne debilizmy to do tego popełniasz przestępstwo przypisując własne heretyczne wywody Panu Einsteinowi? czy wiesz, że za to możesz siedzieć? chyba, że masz „żółte papiery” co jest możliwe w sumie jak tak przeczytałem cożeś nasmarował!

 • Kasia

  Tworzę grupę chcących zarabiać w sieci.
  Proponuję pewny dochód w dolarach jak również
  skuteczny system zarobkowy z całym moim wprowadzeniem i pomocą
  nie jest wymagany wkład własny.Zainteresowanych proszę o kontakt.
  zarabiaj24tm@gmail.com

 • ANNA

  A Ja przeczytałam Twoją opinię i zachodzę w głowę,dlaczego na ziemi jest jeszcze tak duża ilość ignorantów,którzy maja zamknięty umysł… Pomimo tak wielu publikacji naukowych na ten temat… !