Sekret harmonijnego życia – zasady feng shui w sypialni

Mam nadzieję, że zgodzisz się ze stwierdzeniem, że dom jest kluczem do udanego i harmonijnego życia. Każde mieszkanie ma własną, unikalną atmosferę, którą tworzą jego mieszkańcy. To od nich zależy, czy będzie to atmosfera sprzyjająca do odpoczynku i relaksu czy rozpraszająca, niekorzystnie wpływająca na ich życie osobiste.

Pełna praktycznej wiedzy i inspiracji książka „Umysł, ciało, dom” Tishy Morris to dokładny przewodnik po tym, jak wziąć odpowiedzialność za swoje życie poprzez transformację swojego domu. Ten niezwykły poradnik obfituje w liczne porady dotyczące urządzania przestrzeni mieszkalnej zgodnie z zasadami starochińskiej sztuki feng shui.

umysl_468x60px-c2

Tisha wyjaśnia w nim podstawy związku umysłu, ciała i domu oraz przekazuje nam narzędzia do dokonania niezbędnych zmian – nie tylko w swoim domu, ale również w życiu osobistym. Z książki przyswoisz wiedzę na temat takiego projektowania przestrzeni mieszkalnej, aby czerpać z niej jak największe korzyści. Dowiesz się ponadto, jak oczyścić dom z negatywnych energii i niechcianych istot.

Bardzo podoba mi się hasło z książki: „Stwórz swoje niebo na ziemi pokój po pokoju„. Chociaż osobiście nie przepadam za studiowaniem zasad feng shui, czytanie książki było przyjemnością! Zaskoczyła mnie łatwość, z którą zrozumiałam nałożenie siatki Bagua na swoje mieszkanie czy sposób na równoważenie energii jin i jang w pomieszczeniach. Ilość praktycznych informacji w książce jest ogromna, ciekawie przedstawione zostało połączenie domu z umysłem i ciałem – jeśli coś zaczyna się psuć w mieszkaniu, coś w naszym życiu również wymaga korekty. W książce znajdziemy podpowiedzi, którą dziedzinę życia aktualnie zaniedbaliśmy.

Z ogromu informacji i ciekawostek książki „Umysł, ciało, dom” wybrałam kilka fragmentów omawiających pomieszczenie bliskie każdemu z nas: sypialnię. Mam nadzieję, że od razu po lekturze z uwagą przyjrzysz się miejscu, w którym śpisz :)

Sypialnia powinna zachować spokojną energię jin, sprzyjającą odpoczynkowi. Zdjęcie: iStock.

Sypialnia

W sypialni powinny znajdować się przedmioty odnoszące się do snu, relaksu i intymności. W żadnym wypadku nie należy w niej trzymać sprzętu do ćwiczeń. Sypialnia powinna zachować spokojną energię jin, sprzyjającą odpoczynkowi, snowi i regeneracji. Książki i inne przedmioty nasycone energią powinny być tam w minimalnych ilościach.

Często nieświadomie stawiamy blokady czy bariery w sypialni, aby nie dopuścić do intymnych związków. Ważne, by posiadać przedmioty w parach. Jeśli mamy świecę, niech będą dwie. Na łóżku miejmy dwie, cztery poduszki lub sześć. Unikajcie cyfry 1, a nawet przedmiotów w kształcie tej cyfry. Pary powinny unikać cyfry 3, aby w związku nie pojawiła się trzecia osoba.

Co robić, a czego nie robić w sypialni, by utrzymać miłość:

 • Nie trzymajcie pluszowej zabawki na łóżku.
 • Używajcie pięknej bielizny pościelowej.
 • Nie ustawiajcie tylko jednej szafki nocnej.
 • Ustawcie szafki nocne o tym samym rozmiarze z każdej strony łóżka.
 • Nie opierajcie jednej ze stron łóżka o ścianę.
 • Uczyńcie z łóżka główny punkt pokoju.
 • Nie wieszajcie obrazów pojedynczych osób lub zwierząt w sypialni.
 • Nie wieszajcie lustra naprzeciw łóżka.
 • Nie trzymajcie w sypialni (lub w innych pomieszczeniach) pamiątek lub jakichkolwiek przedmiotów związanych z byłym partnerem.
 • W sypialni trzymajcie listy lub kartki od ukochanego/ukochanej.
 • Grupujcie przedmioty. Te same poduszki na łóżku itp.
 • Nie grupujcie przedmiotów dekoracyjnych w jedynki, trójki lub piątki.
 • Nie trzymajcie w sypialni zdjęć członków rodziny.
 • Zawieście lub ustawcie swoje zdjęcia oraz ukochanego/ukochanej.
 • W sypialni nie trzymajcie ozdób, kolekcji, mebli lub innych rzeczy związanych z waszym dzieciństwem.
 • Ustawcie lub zawieście obrazy i przedmioty dekoracyjne odnoszące się do obecnego życia.

*Fragment pochodzi z książki „Umysł,ciało, dom” autorstwa Tishy Morris.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...