Pasty do zębów bez fluoru

Coraz więcej mówi się o szkodliwości fluoru, coraz szerzej są dostępne badania potwierdzające jego negatywny wpływ na zdrowie. Jedne z takich badań zostały przeprowadzone m.in. przez naukowców z Harvard University of Public Health oraz naukowców z Chińskiego Uniwersytetu Medycznego w Shenyang. Naukowcy po przeprowadzeniu badań i przeglądu zaobserwowali, że szczególnie wśród dzieci fluor komplikuje prawidłowy rozwój i formowanie się mózgu i funkcji poznawczych. Inne negatywne skutki oddziaływania fluoru to: osłabienie zębów i kości (fluor pozbawia ich wapnia), zapalenie stawów, obniżenie wydajności mózgu, zmniejszenie IQ, spowolnienie reakcji sensorycznych i umysłowych, przedwczesne starzenie się tkanek, skóry i tętnic.

Fluor w niewielkich ilościach występuje w pożywieniu, np. zielonej herbacie. I na takich dawkach, stworzonych przez naturę, powinniśmy poprzestać. Jednak pierwiastek ten jest nieodłącznym składnikiem wielu past do zębów. Czy istnieją alternatywne rozwiązania? Jak najbardziej! Są nimi naturalne, ekologiczne i/lub naturalne pasty do zębów bez fluoru. Zamiast fluoru znajdziemy w nich zioła o działaniu antyseptycznym i grzybobójczym (np. bazylia) lub antybakteryjnym (np. goździk) bądź też ściągająco-aseptycznym, znieczulającym i wybielającym (np. wyciąg z drzewa Neem). Dodatkowo ziołowe pasty do zębów są wolne od środków chemicznych, cukru i słodzików. Wzmacniają dziąsła, czyszczą i wybielają zęby, łagodzą krwawienie dziąseł i stany zapalne.

Jeśli już wcześniej znane Ci były skutki stosowania fluoru i poszukujesz dobrej pasty do zębów, to polecamy dwie ciekawe dostępne w naszej ofercie:

– Venus pasta do zębów z olejkiem z czarnuszki. Zapobiega próchnicy i paradontozie. Można ją stosować także podczas kuracji homeopatycznych. Pasta nie zawiera jakichkolwiek syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. 100% składników jest pochodzenia naturalnego, część z nich pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. W paście do zębów Venus stosowany jest najwyższej jakości olej z czarnuszki, pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Ziołowa pasta do zębów Meswak – Meswak jest naukowo opracowaną pastą do zębów, jej głównym składnikiem jest czysty ekstrakt roślinny Miswak „Salvadore Persica”, czyli słynne drzewo Arakowe, które porasta południowe tereny Afryki i wschodnią część Indii. Gałązki tego drzewa w rzeczywistości od wieków służyły jako szczoteczka do zębów i są jej najstarszą formą. Ściągające i antybakteryjne właściwości ekstraktu z drzewa arakowego  przyczyniają się do zmniejszenia próchnicy zębów i doskonale chronią  dziąsła. Pasta skutecznie czyści zęby, wzmacnia dziąsła, pozostawia świeży oddech.

ZOBACZ wszystkie nasze >> PASTY DO ZĘBÓW bez fluoru

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...
  • kramkraka.cba.pl

    Pełno jest wzmianek o negatywnym działaniu fluoru (a raczej jego nadmiaru) na mózg człowieka. Niestety przeciętny Kowalski nie jest w stanie samodzielnie określić ów niebezpiecznej dawki i faszeruje się fluorem na co dzień. Zaczyna się od darmowych próbek u dentysty, później obowiązkowe wycieczki z klasą na fluoryzację, tołkowanie w mediach, że najlepsza jest pasta z fluorem właśnie (bo ten chroni szkliwo). Wystarczy zapytać znajomych, czy znają jakąkolwiek pastę do zębów bez zawartości fluoru? Gwarantuję, że nikt nie zna jej nazwy. Ale o reklamowanych markach (polecanych przez dentystów !) wspomni od razu.

    Liczy się zysk wielkich firm, a nie zdrowie jednostki. Przecież dentysta, później protetyk też chcą zarobić na chleb… Ale to temat na inną dyskusję ;)

    Pozdrawiam