Nowa talia wśród Tarotów: Illuminati Tarot

kartyTalia „Illuminatii Tarot” autorstwa Ericka C. Dunne będzie dostępna na jesieni 2013 roku, ale już teraz pojawiła się specjalna edycja „Illuminati Tarot”: zestaw 78 kart o pozłacanych brzegach z podręcznikiem do talii. Obrazy na kartach są przesycone symboliką i niezwykłym pięknem, długo pozostają w pamięci po tym, gdy kończymy z nimi pracę. Na szczęście symbolika odpowiada tradycyjnym znaczeniom talii Ridera Waite’a, więc również początkujący tarociści z powodzeniem mogą z nią pracować. Tym bardziej, że „Illuminati Tarot” zachęca do odkrywania kolejnych obrazów, jest wprost idealny do medytacji z kartami Tarota. Małe Arkana również przedstawione są w sposób ułatwiający odczyt ich znaczenie.

„Światło jest kluczem do zrozumienia tej wyjątkowej talii Tarota, łączącej artystyczne piękno i głęboką symbolikę. To światło ogrzewa duszę, oczyszcza myśli, uwalnia od lęku. Napędza ludzi do przekraczania swoich granic, daje im energię do przezwyciężania trudności i odnalezienia w mroku swojej własnej drogi. Jest tym, co pomaga nam wzrastać”.

przykladTalia ze specjalnej edycji „Illumninati Tarot”  zawiera 78 kart o wymiarach 7 x 12 cm, napisy na kartach i książka dołączona do zestawu są w języku angielskim. Opakowanie zestawu jest bardzo solidne i zamykane na zamek magnetyczny.

Same karty mają pozłacane brzegi, obrazy na nich wydają się sięgać poza krawędzie kart, gdyż jedynie z dołu znajduje się ich nazwa – nie mają czarnej ramki przy krawędziach karty.

Tę czarną ramkę na kartach zobaczymy na standardowym wydaniu kart, prawdopodobnie już bez złoconych brzegów – poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcia z talii, której spodziewamy się na jesieni 2013 roku:

rycerz1miecze1krolowa1

Wróćmy jednak do specjalnej edycji „Illuminati Tarot”. Do zestawu dołączony został 160-stronicowy podręcznik autorstwa Kim Huggens. Jest w całości wydrukowany w kolorze, na błyszczącym papierze. Możemy cieszyć oczy dużymi grafikami Wielkich Arkanów, odszukiwać na nich detale, których jeszcze nie mogliśmy dojrzeć na ich odpowiednikach w talii. Opisy Małych Arkanów zawierają tylko miniaturki obrazów kart.

Zestaw nie zawiera dodatkowego woreczka na karty, ale nie jest to dużym problemem. Dla osób, które zachwyci talia „Illuminati Tarot” jej wydawca przygotował ochronny woreczek na talię i dziennik do zapisów notatek z rozkładów z obrazem karty „Najwyższa Kapłanka”.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
  • Mirek

    Czyli tylko w edycji „specjalnej” karty będą pełnie wypełnione z pozłacanymi brzegami dobrze zrozumiałem? Kiedy będę mógł zamówić edycje specjalną?

  • Renata Nikonowicz

    Tak, edycja specjalna to: pozłacane brzegi, brak ramki dookoła kart (obrazy „wychodzą” poza kartę”), same karty wydają się w dotyku grubsze od standardowych talii tego wydawcy, dodatkowo książka i zamykane na magnes pudełko – wystarczy pozbyć się tekturki podtrzymującej karty w środku i mamy wygodne opakowanie dla naszej talii. Edycji specjalnej spodziewamy się u siebie ponownie w drugiej połowie września.

  • Renata Nikonowicz

    Według najnowszych informacji: edycja specjalna pojawi się ponownie na przełomie listopada i grudnia tego roku. Obecnie jednak dostępne jest „standardowe” wydanie „Illuminati Tarot”, bez podręcznika, już bez pozłacanych brzegów, w niższej cenie.