Oczyszczanie kamieni

Jest kilka sposobów na oczyszczanie kamieni. Najszybszym z nich jest prawdopodobnie opłukanie go pod bieżącą, zimną wodą z intencją zmycia z kamienia wszelkich zanieczyszczeń energetycznych. Można również trzymając kamień w dłoniach wyobrazić sobie strumień czystej wody przepływający przez nie i również zmywający z niego zanieczyszczenia. Można również oczyścić kamień umieszczając go w dymie kadzidła lub blisko źródła czystych dźwięków np. mis tybetańskich czy wietrznych dzwonków, nawet tych nagranych na płycie. Dłuższym i dokładniej oczyszczającym sposobem jest umieszczenie kamienia w czystej wodzie z dodatkiem soli morskiej (po kilku godzinach obmywamy go pod zimną, bieżącą wodą) lub zakopanie na kilka dni w ziemi (np. w doniczce). Po takim oczyszczeniu ładujemy energetycznie kamień wystawiając go na działanie promieni słonecznych lub kładąc na naładowane nimi wcześniej szczoteczki kryształu górskiego. Pamiętać należy, że niektórym minerałom woda szkodzi – dla turkusu, malachitu, kamienia księżycowego i lazurytu wybierzmy metodę oczyszczania bez jej użycia. Z kolei zbyt dużo światła słonecznego dla kwarcu różowego i ametystu spowoduje ich zblednięcie, podobnie może stać się również z turkusem. Te kamienie można naładować energią odbijaną przez księżyc. W promieniach księżyca szczególnie pięknie naładuje się nam kamień księżycowy.
Zainteresowanym tematem polecam książki „Tajemnice energii kamieni” A. Chrzanowskiej, „Kryształy i kamienie półszlachetne” K. M. Greli czy też „Energia Reiki i kamieni szlachetnych” A. Szuligi.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...